Працевлаштування

Працевлаштування. Перша робота.

Перша робота можливо не стане самим яскравим періодом трудової діяльності, але, як правило, буде найважливішим, адже в будь якій справі головне - почати. Перша робота дозволить зрозуміти чим дійсно хочеться займатись.

Перед тим як розпочати пошук роботи необхідно підготувати матеріали, щоб як найкраще відрекомендувати себе роботодавцю, а для цього необхідно мати добре підготовлені резюме та портфоліо.

Резюме

Це професійна автобіографія, в якій зазначено де і коли Ви проходили навчання, яку отримали спеціальність, який досвід роботи маєте, а також кородкі свідчення про попередню посаду, якщо Ви десь вже працювали.

На час пошуку вакансії взагалі забудьте про вираз "без досвіду роботи", адже в ході навчання в університеті Ви виконували курсові та дипломні проекти, брали участь у конференціях, можливо навіть проходили практику на підприємстві чи в проектному бюро. Обов'язково зазначте це у відповідній графі резюме, оскільки на даний момент це Ваш основний досвід. Часто роботодавець дивиться не стільки на досвід, скільки на активність, вміння та бажання розвиватися і вчитися.

Не менш важливо вказувати в резюме тільки те, що стосується вашої майбутньої діяльності. Тобто якщо Ви шукаєте роботу на посаді інженера, то вказувати атестат про проходження курсів "Крою та шиття" однозначно не варто.

Портфоліо

Це презентація виконаних проектів, у вигляді візуалізацій, креслень, концепцій. Першим проектом в портфоліо може бути курсова чи дипломна робота, що були виконані під час навчання. Окрім того, паралельно з пошуком роботи (або заздалегідь) можна виконати декілька учбових проектів для підвищення своєї кваліфікації та наповнення портфоліо. Добираючи матеріал для резюме та портфоліо необхідно впевнитись, що цей матеріал відповідає тій посаді на яку ви претендуєте.

Вихідними данними для таких проектів можуть слугувати креслення з різноманітних каталогів котеджів (наприклад z500.com.ua) чи інші роботи, опубліковані в мережі (наприклад на сайті dwg.ru).

Пошук роботи

Пошук роботи можна проводити двома шляхами:

  1. Розмістити своє резюме та портфоліо на спеціалізованих сервісах для пошуку роботи (напр.: work.ua, hh.ua, slando.ua і т.п.) і чекати доки роботодавці чи хедхантери звернуть на нього увагу.
  2. Самостійно регулярно виконувати пошук вакансій, підписатися на розсилку сервісів з пошуку роботи, розіслати резюме потенційним роботодавцям або безпосередньо звернутися на ті підприємства, де хотіли б працевлаштуватися.

Самозайнятість

Окремим видом роботи може бути самозайнятість, тобто робота незалежним професіоналом і продаж своїх послуг через так званих freelance market (напр.: odesk.com, freelance.ua, freelance.ru). До переваг такої зайнятості можна віднести вільний графік роботи, свободу в прийнятті рішень, контроль над фінансами. Але при цьому всі ризики та відповідальність лягають на безпосередньо на Вас.

Всі можливі питання детально розкладено по поличкам у відеорепортажі від Громадського:

Професійні спільноти

Для спеціаліста-початківця важливо налагодити якомога більше зв'язків у своїй галузі, з колегами, замовниками, виробниками світлотехнічної продукції.

Серед міжнародних сервісів варто звернути увагу на соціальну мережу Linkedin, яка будує контакти користувачів в залежності від місця роботи, навчання і професійних інтересів. Ця мережа дозволяє публікувати резюме, вакансії, портфоліо, відгуки та допомогає підтримувати звя'зок з колегами.

Окрім спеціалізованих сервісів, для пошуку роботи можна використовувати незалежні спеціалізовані інтернет-форуми, форуми журналів та компаній професійного спрямування. Наприклад:

Також не слід забувати про пабліки в соціальних мережах:

Читайте також:

З чого почати перший проект? (pdf-документ)


Beketov_Site.png

Vstup

Conference department

Consultations

Survey

Formal and informal education

Mobility

Bank details

Help ZSU Site

VTour Site

Psychological assistance