Професіограма інженера - світлотехніка.
Хто такий світлодизайнер?
Це фахівець, який розробляє та проектує освітлення простору в якому живе чи працює людина. На відміну від електрика, світлодизайнер орієнтується в першу чергу на естетичну складову: наскільки гармонійно буде виглядати світлова композиція та світильники які її створюють в поєднанні з архітектурою приміщення, дизайном інтер'єру.
Як правило, світлодизайнер працює над проектом у тісному зв'зку з іншими спеціалістами - дизайнерами інтер'єрів, ландшафтними архітекторами, інженерами комунікацій та електриками.
Як стати світлодизайнером?
Для того щоб світлодизайнер міг професійно вирішити поставлені перед ним завдання, він повинен володіти глибокими знаннями і розумінням специфіки предмета, а також постійно досліджувати, вивчати і стежити за тенденціями в тих областях, в яких і з якими він працює.
Наприклад, в області електричного освітлення, светодізайнер повинен розуміти характеристики джерел світла, які він використовує (ефективність, потужність, кольоропередавання, колірна температура, термін служби), про переваги чи недоліки кожного джерела світла, про правильність застосування джерел світла в тих чи інших випадках. Також світлодизайнер має бути інформований відносно електротехнічних вимог до ввімкнення джерел світла, про нові розробки в області джерел світла, про місцеві норми і стандарти (що включають в себе також кліматичні особливості місцевості), які накладають обмеження на використання того чи іншого джерела світла. Також світлодизайнери повинні добре знати асортимент виробників, що займаються виготовленням джерел світла.
Светодізайнер завжди має гарне уявлення про ринок світлотехніки. Якщо мова йде про електроніку для світлотехніки, він завжди знає, які моделі пристроїв використовуються для різних джерел світла (баласти, трансформатори, ПРА - електронні та електромагнітні); переваги і недоліки використання кожного типу електроніки; місцеві норми і стандарти, що накладають обмеження і зобов'язання; а також, які виробники займаються виготовленням електроніки.
Світлодизайнер зобов'язаний бути обізнаний, як і з якими джерелами світла працює світловий прилад, і який світловий ефект він може створити. Світлодизайнер повинен мати уявлення про різні оптичні пристроі, які дозволяють контролювати розподіл світла: лінзи, решітки, противідблискуючі бленди і т.д. Хоча дизайн і конструкція світильників не є пріоритетними областями роботи светодізайнера, він повинен мати про це уявлення, в тому числі, і про матеріали, технології, оптичну конструкцію, електричну конструкцію, і обмеження по електриці, які має світловий прилад.
Оптичні характеристики світлового приладу також повинні бути добре відомі светодізайнеру. Сюди входять всі фотометричні характеристики, світловий розподіл, сліпляча дія, енергетична ефективність, тип оптики. Знання про такі характеристики освітлювальних приладів дозволяють розроблювати складні масштабні проекти освітлення, такі як архітектурне фасадне освітлення, освітлення спортивних комплексів на зразок футбольного стадіону, освітлення міського простору.
Не дивно, що професія светодізайнера набуває популярність останнім часом: адже це цікава, престижна робота зі значним творчим потенціалом!
Використано матеріал статті на сайті ladyboss.com.ua
На цій сторінці зібрані лише деякі з кращих прикладів реалізації майстерності світлодизайнерів зі всього світу.
Бажаємо приємного перегляду та натхнення для власних починань!
Освітлення інтер'єрів
Відео з реалізаціями проектів від майстрів компанії ERCO
|
Офіс компанії DIAL GmbH
Проект освітлення власного нового офісу у власній же програмі з розрахунку освітлення від компанії DIAL
Проект освітлення виконаний у програмі DIALux EVO | Фотографія змонтованої освітлювальної установки |
Оригінали зображень на Flickr.com
Архітектурне освітлення
|
Освітлення фонтанів
|
Приклади проектів
Добірка для натхнення:
- приклади освітлення на сайті LUXOWORKS
- новинки у світі напівпровідникового освітлення на сайті Ledblog
Навчаючись у нас, окрім можливості отримати сучасну освіту, Ви маєте змогу брати участь у роботі різноманітних клубів які працюють на базі університету, займатись технічною творчістю на базі лабораторій та майстерень кафедри.