Лабораторія світлового дизайну

ColumnsFacadeУ Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова 9 вересня 2014р. в аудиторії 704 відкрилася перша в Україні лабораторія світлового дизайну.

Лабораторія являє собою багатофункціональний простір, що складається з трьох тематичних майданчиків: майстерня для проведення випробувань моделювання світлового середовища; інженерна лабораторія; демонстраційний зал і експериментальний майданчик для студентів, що навчаються за спеціальністю «Світлотехніка і джерела світла».

Унікальність даного лабораторного комплексу полягає в гнучкості представленої системи освітлення, більша частина обладнання якої - знімна і може застосовуватися в кожному з тематичних просторів лабораторії, доповнюватися новим обладнанням і оптичними аксесуарами.

На даний момент в лабораторії представлено більше 100 рівнів освітлення, інтегрованих в інтелектуальну систему керування. Тут досліджуються всі види систем освітлення від інтер'єрного функціонального до архітектурного.

Лабораторний комплекс містить макети колонади і фасаду будівлі в масштабі, котрі оснащені стаціонарною системою освітлення, що дозволяють створювати різні сценарії освітлення. Для дослідження оптичних характеристик освітлюючих приладів передбачена система спускних треків з різними каналами керування.

ConferenceМалий зал лабораторії являє собою макет інтер'єру конференц-кімнати, освітлення якої представлене цілим рядом сучасних технічних прийомів моделювання світлового середовища.

Кімната може використовуватися як експериментальний простір для офісного, кабінетного освітлення або освітлення конференц-залів, студій та приміщень зі складною функціональною спрямованістю.

12-ти рівнева система освітлення розроблена таким чином, щоб охопити всі можливі зорові завдання і наочно продемонструвати, наскільки змінюється естетичне і психофізіологічне сприйняття одного і того ж приміщення за рахунок різних світлових прийомів.

Також даний зал використовується як простір музейного освітлення. Тут досліджується драматичний ефект освітлення скульптурних композицій і відпрацьовується техніка освітлення плоских елементів - картин, фотографій, графіки - залежно від матеріалів з яких вони виготовлені і вимогам до техніки освітлення делікатних полотен і матеріалів.

 Face01  Face02
 Face03  Face04
 painting1  painting2

 

У майстерні світла - третьому залі лабораторного комплексу - проводиться експериментальна робота зі світловими ефектами, їх емоційним навантаженням, пластикою світла, прийомами світлової режисури. Замикає цей простір арт-майданчик, де проводяться експерименти з формою, матеріалом і світлом.

faces

light forms

scene1scene2

Таким чином, в лабораторії світлодизайну ХНУМГ імені О.М. Бекетова представлені всі рівні і підходи в дослідженні техніки освітлення - робота з інтер'єром, архітектурними формами, відкритим простором, площинними композиціями, прийомами постановочного, сценічного та художнього освітлення.

 

Також пропонуємо вашій увазі:

Фотозвіт з церемонії відкриття

Відео святкування 50 річчя існування кафедри та відкриття лабораторій

Презентаційне відео:


Beketov_Site.png

Presentation ukr

Presentation eng

Consultations

Help ZSU Site

VTour Site