114 – 16 травня 2019 року відбулось відкриття форуму «LIGHTFORUM 2019» і VII міжнародної науково-технічної конференції «Актуальні проблеми світлотехніки» у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова.

Відео-звіт на каналі youtube. Телетрансляція відбувалась на 7 каналі у програмі "Харьковские известия".

Велике символічне значення має той факт, що під час проведення форуму 16 травня за ініціативи ЮНЕСКО відзначається Міжнародний день світла. Ця ініціатива підкреслює визначальну роль світла в науці, культурі, освіті, а також в таких областях як енергетика, медицина, комунікації, екологія.

В наш час світлотехнічна наука розвивається стрімкими темпами, саме тому велику роль відіграють творчі зв’язки між науковцями, конструкторами і виробниками світлотехнічної продукції з різних країн і областей України.

На трьох секціях було представлено 52 доповіді з різних міст – Мінська, Баку, Києва, Харкова, Тернополя, Чернівців, Полтави. Особливо вітаємо наших гостей з Біларусі – Інститута фізики Академії наук Біларусі і Біларуського державного інститута метрології. Тематика доповідей охоплювала великий спектр питань – від теоретичних основ світлотехніки, комп’ютерних технологій, світлового дизайну, енергозберігаючих технологій і систем до метрології і стандартизації в світлотехніці.

2  3  4

2019 рік є ювілейним роком для кафедри «Світлотехніки і джерел світ-ла» нашого університету, яка була створена в 1964 році і була першою в Україні. В цьому році визначається 55 років з дня  її заснування. З цього приводу було заслухано доповіді трьох завідувачів кафедри світлотехніки і джерел світла в різні роки завідування.

5  6 7

В рамках конференції «Актуальні проблеми світлотехніки» працювала також студентська секція «Кращий молодий світлотехнік».

Радує активна участь студентів, які зробили 18 доповідей з дуже цікавою і різноманітною тематикою. Учасники з Полтавського політехнічного коледжу НТУ «Харківський політехнічний інститут» отримали грамоти за кращу доповідь наукового характеру: Мінько Д.О., Сердюк С.Л. та Крайник К.І. Студенти – Кіндінова А.К., Губенко Д.І., Кулакова К.О. ХНУМГ ім. О.М. Бекетова були відзначені дипломами за кращу доповідь серед молодих вчених світлотехніків.

8  10  9

Особливу увагу було приділено work-shop «Light your University» в останній день Світлотехнічного міжнародного форуму, а Ащепкову В.О. було видано почесну грамоту  за кращу роботу серед проектів створення фасадного освітлення Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

11  12  13