Термін «прожектор» можна тлумачити, як освітлювальний прилад, що складається з дзеркал або оптичних лінз, призначений для створення потужного потоку спрямованого світла, сфокусованого в обмеженому куті.

Він має велику сліпучу дію і при встановленні на транспортні засоби повинен відключатися при зустрічному потоці значно раніше, ніж дальнє світло фар. Такі конструкції для освітлення входу в будинки практично не використовуються.

За останні два десятиліття прожекторами стали називати звичайні вуличні світильники, що освітлюють територію під широким кутом і мають потужність 50, 20 і навіть 10 ват. Їх забезпечують економічними світлодіодними джерелами, датчиками руху та освітленості.

ВАПАВІ.jpg

У більшості випадків прожектори даного типу вже налагоджені у заводських умовах та підготовлені до автоматичного режиму роботи, достатньо підключити до них дроти живлення та налаштувати під свої умови регулятори.

Як же підключити стандартний вуличний прожектор із датчиком руху?

Усередині корпусу комплекту подібного світильника розташовується клемна колодка, підключена до змонтованої внутрішньої електричної схеми. У неї зібрано 4 ланцюжки:

1. коричневий провід фази "L" підключений до датчика;

2. робочий нуль «N» від колодки розходиться двома магістралями на світильник та датчик;

3. захисний провідник "РЕ" з клеми заведений на корпус;

4. фазний провід від вимикача датчика "А" через клемну колодку підведений на світильник.

фіваівасм.png

Для підключення в роботу прожектора необхідно подати фазу, робочий та захисний нулі кабелем живлення від квартирного щитка, як показано на рисунку проводами червоного, синього та зеленого кольору.

Після цього на внутрішній схемі фаза і нуль від колодки пройдуть до датчиків руху та освітленості, готуючи їх блоки живлення, логіки та виконавчої частини до роботи. Коли виникнуть умови для спрацьовування датчика, замкнеться внутрішній контакт, який подасть потенціал фази «А» на прожектор для його включення.

Розмикання цього контакту відбувається після припинення руху всередині простору, що спостерігається, або настання нормальної освітленості, що призводить до відключення світла прожектором в автоматичному режимі.

Захисний нуль РЕ призначений для контролю та відключення можливих струмів витоків при випадкових порушеннях ізоляції проводки усередині світильника. У будинках, що експлуатуються за системою TN-C, він не використовується.

Таким чином, щоб підключити готовий вуличний прожектор з датчиком руху, достатньо до його колодки приєднати дроти живлення L, N, PE.


Beketov_Site.png

Presentation ukr

Presentation eng

Consultations

Help ZSU Site

VTour Site