DSC 6539IMG 0320DSC 6657

Наше життя могло б перетворитися на суцільний морок. Якби не воно — штучне світло. Колись, завдяки його сяйву, вчені світлотехніки врятували людство від пітьми, тепер іноваційно вирішують проблеми в енергетиці, зв`язку та екології. Завдяки чому їм вдається направити світловий потенціал в правильне русло.

DSC 6664

Сучасна світлотехніка бурхливо розвивається в напрямку створення революційно нових енергозберігаючих, екологічно чистих і високоякісних світлових рішень. Результати мегаінноваційних досягнень представлені на світлотехнічному міжнародному форумі — LIGHTFORUM – 2017 4-6 жовтня 2017 року в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова

Ідейним натхненником форуму став Харківський національнний університет міського господарства імені Бекетова. Саме на його теренах своїми « досягненнями» і похизувалися 7 світлотехнічних фірм.

На відкритті форуму побували представники відомих організацій, таких як: Міністерство освіти и науки України; Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національна академія наук України, Харківська обласна державна адміністрація, Харківська міська рада, Національний науковий центр «Інститут метрології», КП Міськсвітло, Харківські міські електричні мережі АК "Харківобленерго".

Відкривали форум почесні гості:

DSC 6555 snaфывpshot

Володимир Семеноженко, Голова Північно-Східного наукового центру,

академік НАН України:

«Тут не тільки єдина в Україні кафедра Світлотехніки. Тут Національний науковий центр, який забезпечує метрологію цим джерелам випромінювання. У мене великі сподівання на успіх цієї галузі в Україні.»

DSC 6590 DSC 6543

Віктор Сорокін, доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України, :

«Сьогодні світлодіодне освітлення, не тільки збереження витрат на електроенергію, збереження електроенергії, заощадження - це друга іпостась світла, це нове світло, нове екологічно чисте світло, світло яке відповідає природному світлу.»

DSC 6576   DSC 6579

Павло Неєжмаков, доктор технічних наук, генеральний директор ННЦ «Інститут метрології»:

«Важливою складовою розвитку світлотехніки, як науки і прикладної діяльності є точні і, що простежуються до національних стандартів вимірювання. В університеті і ННЦ "Інститут метрології" для цього є все необхідне і співробітники і обладнання.»

В рамках форуму пройшла VІ Міжнародна науково-технічна конференція «Актуальні проблеми світлотехніки».

DSC 0117 DSC 0130

В конференції прийняли участь вчені і спеціалісти із України, Росії, Білорусії, Польщі, Франції. Всього було заслухано більше 50 доповідей.

Були представлені вищі навчальні заклади та виробництва: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, Національний Науковий Центр «Інститут метрології», Інститут радiофi зики i електронi ки iм. О .ЯУсикова НАН України, Харківський національний університет радіоелектроніки, Інститут фізики напівпровідників ім. В .Є. Лашкарьова , Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя , Харківський національний технічний університет сільського господарства і мені Петра Василенко, Національний авіаційний університет, ТОВ «Науково-виробнича фірма «Тензор», Публічне акціонерне товариство «Науково-виробниче підприємство «Радій», ТОВ «Світлодіодні технології Україна», Білоруський державний інститут метрології - БелГІМ, Інститут фізики імені Б.І. Степанова НАН Білорусі, Мордовський державний університет ім. Н.П. Огарьова.

DSC 0112

Особливістю даної конференції була участь студентів, доповідям яких була присвячена окрема секція.

IMG 0344   IMG 0323

Вітаємо переможців конкурсу «Молодий світлотехнік України» в рамках студентської секції. Призові місця зайняли:

Олійник А.В. - студентка 4 курсу;

Никифорова М.Ю. - студентка Харківського національного університету радіоелектроніки;

Крамской Р.В. - студент 3 курсу;

Губенко Д.І. - студент 5 курсу.