Науково-Дослідний Центр Світлотехнічних Вимірювань Сертификат лаборатории Фото6

при кафедрі Світлотехніки і джерел світла –

один з п`яти

українських учасників у міжнародному проекті

«Трансформація ринку для ефективного освітлення»

Співробітники лабораторії «Науково-Дослідний Центр Світлотехнічних Вимірювань» (НДЦСВ) при кафедрі Світлотехніки і джерел світла, ХНУМГ ім. О.М. Бекетова прийняли участь у міжнародному проекті «Трансформація ринку для ефективного освітлення». Цей проект фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ) та здійснюється Програмою розвитку ООН (ПРООН) Україна. В рамках проекту було проведено міжлабораторний порівняльний тест для п'яти світлотехнічних лабораторій в Україні (м. Київ, м. Тернопіль, м. Харків, м. Полтава). Проект націлений на вирішення ключової проблеми скорочення викидів парникових газів в Україні шляхом впровадження у ринок енергозберігаючих технологій освітлення і поступової поетапної відмови від неефективних освітлювальних приладів і світильників в житлових і громадських будівлях.

Заглавное фото

Реалізація проекту відбулась у три етапи.

Перший - проведення випробувань. Випробування були організовані відповідно до ISO / IEC 17043. Національний центр світлотехнічних випробувань (NLTC) є референт - лабораторією. Для тестів були використані шість різних типів ламп: лампа розжарювання, лінійна світлодіодна лампа та чотири варіанти світлодіодних ламп з різним розподілом випромінення в просторі.

Другим етапом є - науково-практичний семінар по результатам міжнародних міжлабораторних порівняльних випробувань вітчизняних світлотехнічних лабораторій, який відбувся 6 березня 2017 у м. Київ. Метою семінару була презентація лабораторією National Lighting Test Center (NLTC – Китай) результатів порівняльних випробувань світлотехнічної продукції та обговорення можливостей та шляхів покращення технічної готовності та компетентності цих лабораторій із'ясувати можливі удосконалення для цих лабораторій.

Фото2

Третій етап - стажування для персоналу лабораторій. 15-17 березня 2017 року, в м. Пекін, Китай у співпраці з Проектом Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) Україна, National Lighting Test Center (NLTC) (Китай) організував стажування для співробітників вимірювальних лабораторій за тематикою – випробування енергоефективних світлотехнічних виробів. НДЦСВ ХНУМГ ім. О.М. Бекетова представила група у складі:

1. Литвинов Олександр Григорович, асистент кафедри Світлотехніка і джерела світла;

2. Колесник Анастасія Ігорівна, інженер кафедри Світлотехніка і джерела світла.

фото1

Дана програма має потенційний інтерес для подальшої роботи у сфері світлотехнічних вимірювань та майбутньої акредитації лабораторії. По закінченню було отримано сертифікат учасника цих курсів, а також надано атестаційний сертифікат лабораторії.

Фото4